Grand Prix Kiskunhalason

on péntek, 22 június 2018. Posted in Füves versenypálya

Jelenleg még tart a kiskunhalasi Lovaspark felújítása, de a szervezők már javában készülnek a következő nagy versenyre. A lovasok naptárában pedig ott szerepel július utolsó hétvégéje: irány Kiskunhalas!

Helyszín: Hirling József  Lovaspark, 6400 Kiskunhalas, Szabó Ervin utca 2/A
Időpont: 2018. július 27-29.

Röviden a GP versenyekről

A Grand Prix (GP) versenyek lényege, hogy egy lovas-ló páros egy verseny alkalmával csak egy GP számban indulhat, de egy lovas az általános szabályok szerint akár 3 lóval is indulhat, ha teljesítette a jogosultság feltételét.

Az indulási jogosultságot az adott versenyen kell megszereznie a párosnak, a kategóriának megfelelő (vagy annál magasabb), az előző két napon teljesített legalább egy befejezett pályával. A gyermek, az amatőr és a 25 év alatti valamint a felnőtt lovasok külön-külön kerülnek elbírálásra. A döntőket vasárnap rendezik, ahol extra pénzdíjak és tárgyjutalmak várják a győzteseket.

Virág ezüstérme a világranglista versenyen

on kedd, 05 június 2018. Posted in Versenyek

Kiváló eredményt ért le Weinhardt Virág díjugrató lovas a Bábolnán megrendezett CSI2* Pettkó-Szandtner Tibor Memorial Grand Prix-en. Chiclana nyergében alig négy tized másodperccel maradt el a győztes cseh versenyző mögött, így ezüstérmet nyert.

Pünkösdi regionális verseny Halason

on vasárnap, 10 június 2018. Posted in Bemelegítő pálya

Nagy erőkkel folyik a kiskunhalasi Hirling József Lovaspark felújítása, de eközben a házigazdák ünnepi regionális versenyt szerveztek a lovasok számára. A két napos rajtengedély felkészítő tábor, majd vizsgák után pünkösd 2 napján több mint 150 ló, valamint 300 start igazolta a jó döntést. Kiváló idő, jól szervezett, gördülékeny lebonyolítás és remek hangulat jellemezte a rendezvényt, ahol szép sikereket értek el a halasi versenyzők is. Az esemény egyben az új helyszín, most verseny – majd melegítő, ún. filces pálya avatása, főpróbája is volt. Valamennyi résztvevő elégedetten vélekedett a modern technikával készült pályáról, a jól szervezett lebonyolításról és nem utolsó sorban az ismert és megszokott helyi vendéglátásról.