Rekord nevezésszám, izgalmas döntők

on szerda, 10 október 2018.

Október első hétvégéjén tartották Kiskunhalason a  XXXV. Tenyészversenyt.

Az első nyitott versenyszám hármas halasi sikert (Határőr Dózsa) hozott. Karádi Ármin Rekord nevű lovával első, Ajtonnyal második helyezést ért el, Nagy Sándor Genesis-szel harmadik lett.

Az ötéves lovak között az Agropoint lovasklub párosa, Kárándi Imre és Catonel vihették haza a győztesnek járó serleget.

A hatéves lovak elődöntőjében a tavalyi ezüstérmes páros, Kovács Henri és a Szakál Delinke tulajdonában álló Quintero volt a legjobb, ezzel a nap legeredményesebb magyar tenyésztésű lova is lett egyben.

Az utánpótlás lovak elődöntője 130-135 centiméteren zajlott. Itt már hibaidős elbírálás szerint voltak a lovak értékelve, akik közül a leggyorsabb Sanghata volt ifj. Máté Istvánnal.

A Tenyészverseny második napjának legnagyobb közönségérdeklődését kiváltó száma az öregfiúk döntője volt. Tizenegy nevezés érkezett ebben a versenyszámban, amit Tuska Pál olimpikon kommentálásában tekinthettek meg a kilátogató nézők. A közönség üdvrivalgása közepette lovagoltak pályára a szeniorok, akik kockázatos, ám elegáns pályákkal igazolták, hogy öreg lovas nem vén lovas.

Az alappályán nyolc hibátlan lovaglás született, akik között izgalmas összevetésben dőlt el a bajnoki cím sorsa. Az egykori Dózsás Kiss Zoltán sokáig vezetett Roy Kinggel, de végül Benőcz Tamás átvette a vezetést Spury-val, s végül ő állhatott a dobogó legfelső fokára.

A XXXV. Tenyészverseny első két napjának stílusértékelője  Szebényi Dánielből és Krucsó Balázsból álló bírói kar volt.

A két nap alatt a legjobb összteljesítményt a Bujtor Roland által lovagolt Cartoon Hero nyújtotta. A Kovács Beáta tulajdonában álló magyar tenyésztésű mén 16,5-es pontszámmal tudott nyerni korosztályában

Vasárnap a hat- és hétéves, valamint az utánpótlás korosztályú lovak döntőjével ért véget a Tenyészverseny. Az elmúlt évekhez viszonyítva számottevően nőtt a résztvevő lovak létszáma, a három nap alatt összesen 550 startot láthatott a közönség.

Az ötéves lovak 120 centiméteres döntőjében izgalmas összevetésben Kovács Henri saját tenyésztésű lovával, Tambourinoval magabiztosan nyerte meg a kategóriát.

A Morris Lovas SE sportolója, Kovács Henri a hatéves kategóriájában is kiválóan szerepelt, hiszen Bognár Boris Kft. által tenyészett Quinteroval gyors hibátlant lovagolva az első helyen zárta az összevetést.

Az utánpótlás lovaknál Horváth Balázs abszolút fölénnyel nyerte a versenyszámot, ugyanis egyedüliként teljesítette hibátlanul a három napos bajnokságot, ráadásul mindkét lovával.